четвер , 27.01.2022

На кордоні з Україною утворилось звалище покинутих “євроблях” (ФОТО)

Біля КПП “Лужанка-Берегшурань” з угорського боку зростає кількість автомобілів покинутих їхніми власниками напризволяще.

євробляхи

Деякі з них вже розграбовані. Місцеві кажуть, що така ситуація панує вже кілька років, пише Mukachevo.net

Автомобілі різних типів – від малолітражок до мікроавтобусів. Більшість з них мають угорські або польські номерні знаки, часом німецькі. На деяких видно пряме втручання грабіжників або вандалів – розбите скло, зняті колеса, руль, вирвана з корінням панель приладів тощо.

— Машини біля кафе “Hatar” (“Кордон”, – угор.) або просто у полі водії залишають давно. Зазвичай на кілька днів. Наприклад, якщо з документами не все гаразд. Але деякі, бачу, стоять роками. Їх і розбирають на запчастини. Хто це робить невідомо – можливо місцеві. Хоча й дивно, адже поруч будівля прикордонної поліції, все проглядається камерами. Але стоянка нелегальна, тож ніхто не слідкує, – каже перевізник Іштван з Берегова, який перетинає кордон практично щодня.

Наразі ця кількість автівок збільшилася до майже сотні. Цілком можливо це пов’язано із новими законами, які ліквідували можливість для українців завозити автомобілі з іноземною реєстрацією у режимі транзиту.

Нагадаємо, що наразі залишилося лише три варіанти ввезення так званих “євроблях” в Україну. Нерезидент (тобто людина з іншим громадянством) має право завезти тимчасового ввезення до 1 року або скористатися транзитом. Громадяни України, які проживають або працюють за кордоном можуть стати на консульський облік і отримати можливість завезти автомобіль в Україну до 60 днів на рік.

Всі інші не мають іншого виходу – їм треба розмитнювати “євробляху” (або вивезти своє авто за кордон). Навіть розібрати на запчастини автівку неможливо, за це потрібно буде сплатити штраф – до 170 тис гривень.

Нові штрафи вступатимуть у силу через 180 днів після публікації закону, тобто у кінці травня 2019 року. За порушення митних правил штраф буде приходити за місцем реєстрації власника автомобіля вже через три дні як сплинув строк дозволеного перебування в Україні.

Також митники планують передавати ці дані поліції, яка буде відловлювати “євробляхерів” на дорогах. За новим законом поліцейські мають право зупиняти транспортні засоби у разі наявності інформації про порушення строків державної реєстрації та перебування на території України.

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*