понеділок , 08.08.2022

З Польщі на Захід може виїхати понад 500 тисяч українців

Польські робтодавці наголошують, що масовий відтік українських працівників на Захід – це справжня загроза для економіки Польщі

Відтік працівників з України на Захід є справжньою загрозою для польської економіки. Динаміка зростання польської економіки може зменшитися на третину, повідомляє “Польське радіо”.

Польща може втратити 1,6% ВВП, при тому, що динаміка зростання ВВП становить 5%. Про це повідомляється у заяві Об’єднання підприємців і роботодавців (ZPP), опублікованій на сайті організації.

За словами ZPP, Польща стоїть перед справжніми клопотами, пов’язаними з ризиком великого сповільнення економічного розвитку, до якого може призвести відтік понад 500 тис. українських працівників на захід Європи.

У своїй заяві об’єднання звернуло увагу на те, що динаміка трудової імміграції до Польщі зі східного напрямку дуже зменшилася.

«За даними Міністерства сім’ї, праці та соціальної політки, у першому півріччі 2018 року зареєстровано на 13% менше заяв про намір доручити виконання роботи іноземцеві, ніж попереднього року, що є відхиленням від тенденції останніх декількох років, тобто насправді постійного збільшення числа зареєстрованих заяв», – зауважили в ZPP.

Польські підприємці та роботодавці підкреслили, що до відкриття свого ринку для працівників з-за меж Євросоюзу готується Німеччина. «Німецький уряд хоче збільшити потік кваліфікованої робочої сили і адаптувати його до потреб ринку праці, головним завданням у чому є забезпечення працівників з професійною освітою», – відзначила Катажина Нємийська із ZPP.

«Німці, завдяки швидкій та простій процедурі, мають визнавати кваліфікації, отримані за межами ЄС, а також проводити широку рекламну кампанію із заохоченням працювати у них та пропонувати підтримку у вивченні німецької мови», – додала вона.

В організації наголосили, що реалізація німцями плану відкриття ринку праці вплине на польську економіку. На думку об’єднання, це може призвести до переїзду великої частини працівників з України, котрі перебувають у Польщі, на Захід.

На переконання експертів Об’єднання підприємців і роботодавців, уникнення відтоку працівників можливе завдяки «створенню єдиної міграційної політики, спрямованої, значною мірою, на розсудливе поглинання трудових іммігрантів з перевірених напрямків».

«Від 2016 року ми пропонуємо створення спільної міграційної політики, що передбачає максимально спрощену процедуру працевлаштування громадян України та інших народів, представники яких вже нині працюють у Польщі і збільшують польський ВВП», – звернув увагу Якуб Біньковський із ZPP.

На його думку, потрібно створити прозорий шлях для отримання дозволу на постійне перебування, а потім – громадянства для іммігрантів з-за східного кордону.

За підрахунками Національної ради з питань населення, до 2050 року Польща повинна прийняти 5 млн трудових іммігрантів, аби зберегти попередні темпи економічного розвитку.

 

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*