понеділок , 08.08.2022

“До 8 балів”: українцям порадили готуватися до потужного землетрусу (ВІДЕО)

Закарпатській області в найближчі 10-20 років загрожує землетрус, який може нанеси серйозної шкоди.

Такі висновки сейсмологи зробили на основі вивчення архівних даних.

Згідно з ними, потужні землетруси на Закарпатті відбуваються кожні 100-120 років, а останнє з них було зафіксовано в 1908 році.

Для того, щоб бути готовим до наступного землетрусу, завідувач сейсмічної станції Василь Ігнатишин за допомогою сейсмометрів стежить за найменшими коливаннями. Він зазначає, що останні помітні “струси” були зафіксовані в 2015 році і вважає, що їх трирічна відсутність є “затишшям перед бурею”.

“Безумовно, є причина для хвилювань, бо, якщо ми подивимося на карту сейсмічного реагування на території України, то там показано, що на Закарпатті можуть бути глобальні землетруси. Вони вже і були. Місцеві ефекти навіть досягали 8 балів”, — про це у коментарі OBOZREVATEL повідомив заступник директора Інституту геофізики НАН України Олександр Кендзера.

Закарпаття належить до сейсмоактивного поясу нашої планети, пояснює сейсмолог, тому землетруси вірогідні. Однак ніхто не може сказати, чи дійсно вони будуть і якої сили.

“Прогнози помилкові навіть на одну годину, на один день або місяць. Чим більше років, тим, звісно, відповідальність менша, бо невідомо, що за той час станеться. Прогнозувати час, силу і місце потужних землетрусів на даний час не вміє ніхто. Але інформація про те, що на Закарпатті були раніше землетруси, що вони можуть бути тепер, безумовно, правильна”, — вважає він.

А для того, щоб землетрус не завдав серйозних наслідків, Кендзера радить дотримуватися норм будівництва у сейсмічно-небезпечних регіонах України, тоді коливання не завдадуть значної шкоди.

“Знаючи, як коливатимуться ґрунти під час землетрусу, можна будувати такі будинки, які будуть і дешевими, і сейсмостійкими”, — додав науковець.

Як раніше повідомлялося, вночі у неділю, 28 жовтня, жителі Одеської області відчули землетрус. Епіцентр землетрусу знаходився у зоні Вранча в Румунії, його магнітуда була близько 5,7 балів. До української території дійшли поштовхи у 2-3 бали.

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*