п’ятниця , 30.07.2021

Видавці і журналісти вимагають звільнення гендиректора “Укрпошти”

Національна спілка журналістів України та профільні медіаоб’єднання і редакції українських газет та журналів звернулися з відкритим листом до Президента з вимогою звільнити керівника ПАТ “Укрпошта” Ігоря Смілянського.

Про це повідомляють у прес-службі НСЖУ.

“Шановний Петре Олексійовичу! Національна спілка журналістів України та профільні медіаоб’єднання – Українська асоціація медіабізнесу й Асоціація “Незалежні регіональні видавці України” – і колективи друкованих ЗМІ України вимагають звільнення Ігоря Смілянського з посади генерального директора ПАТ “Укрпошта”, – йдеться у листі.

Як зазначають його підписанти, за останні три роки ринок передплати в Україні скоротився на 3 млн примірників, тобто на 27%.

“Оперативні дані про перебіг передплатної кампанії свідчать про те, що обсяги передплати на 2019 рік можуть скоротитися ще на 30-40%, або на 2,6 млн примірників. Ми вважаємо – це наслідок недолугої роботи Укрпошти під керівництвом пана Смілянського.

Нинішня якість доставки друкованих ЗМІ не витримує жодної критики, бо набули вже системного характеру випадки доставки передплаченої преси раз на тиждень і з запізненням до тижня.

Масове закриття поштових відділень і скорочення листонош під офіційним приводом “переведення роботи відділень на пересувний формат” призводять до соціальної напруги й критичного скорочення обсягів передплати преси”, – наголошують автори листа.

Видавці та НСЖУ зазначають, що “деструктивні “реформи” відбуваються на тлі постійного підвищення тарифів і їхньої непрозорої формули розрахунку. Темпи ж зростання тарифів значно випереджають темпи зростання всіх макроекономічних показників”.

“Зважаючи на те, що всі спроби знайти спільну мову з паном Смілянським не мали успіху, і задля збереження інституту передплати як такого, що має прямий вплив на інформаційну безпеку України, та дбаючи про захист конституційних прав громадян України на вільний доступ до інформації, вимагаємо звільнення пана Смілянського з посади генерального директора ПАТ “Укрпошта”, – зауважують автори відкритого листа.

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*