вівторок , 27.07.2021

Верховна Рада дозволила штрафувати водіїв за керування авто в стані сп’яніння на 51 тис. грн

Парламент запровадив в Україні інститут кримінальних проступків

Верховна Рада України у четвер, 22 листопада, ухвалила закон про кримінальний проступок, який серед іншого передбачає основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше трьох тисяч неоподаткованих мінімумів.

За прийняття законопроекту №7279-д в цілому проголосували 239 депутатів, повідомляє «Укрінформ».

Як йдеться у пояснювальній записці до документу кримінальним проступком є діяння (дія або бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у вигляді штрафу в розмірі не більш ніж 3 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 тис. грн) або інше покарання, не пов’язане з позбавленням волі.

Законом парламентарі посилили відповідальність за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння.

Зокрема, стаття 286-1 проекту закону про керування транспортом в стані сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції за кермом передбачає покарання у вигляді штрафу від 17 тис. гривень (1 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) до 34 тис. гривень (2 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) з позбавленням прав на строк до 3 років.

Також в остаточній редакції законопроекту йдеться, що ті самі дії, вчинені повторно, – караються штрафом у 51 тис. гривень (3 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) з позбавленням права керування на строк від 2 до 3 років.

На думку авторів законопроекту, введення інституту кримінальних проступків суттєво спростить роботу органів розслідування і спростить розгляд у суді незначних кримінальних правопорушень.

Також передбачається, що практичне застосування інституту кримінальних проступків сприятиме забезпеченню швидкого розслідування кримінальних правопорушень невеликої тяжкості та зменшенню навантаження на слідчих органів досудового розслідування.

Згідно з частиною третьою статті 38 КПК, їх повноваження при досудовому розслідуванні кримінальних проступків зможуть здійснювати співробітники інших підрозділів, зокрема органів Національної поліції, органів безпеки, органів, що здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства.

До того ж, розслідування проступків провадитиметься у формі дізнання із відповідним спрощенням процедури, включаючи скорочені строки (не можуть перевищувати місяць з дня повідомлення про підозру), спрощений порядок судового розгляду (за певних умов).

Закон набуде чинності через три місяці з дня його опублікування.

Нагадаємо, наразі нетверезе водіння карається штрафом у розмірі 10200 гривень і позбавленням прав на 1 рік. Ті самі дії вчинені повторно у період 5 років караються штрафом у 40200 гривень і позбавленням прав на 10 років.

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*