вівторок , 18.06.2024

На Прикарпатті відкрили Музей коломийської книги

30 вересня, у рамках  Другого загальноміського фестивалю книги, в Коломийському педагогічному коледжі, відбулося урочисте відкриття і освячення Музею коломийської книги.

Слід сказати, що мова про створення музею велася віддавна. Фактично, від березня він почав діяти й накопичувати фонди. Створено музей в одному з корпусів педагогічного коледжу, пише прес-служба Коломийської єпархії з посиланням на Дзеркало медіа.

Ідея створення такого музею належить директору даного коледжу Валерію Ковтуну.

На сьогодні фонд книгозбірні налічує понад тисячу примірників, виданих 74 авторами. Понад 100 книжок подарував фондові голова Коломийської “Просвіти” Василь Глаголюк, приблизно стільки ж – лауреат Шевченківської премії Михайло Андрусяк.

До того ж тут можна знайти літературу, видану в Коломиї від 1864 року по сьогоднішній день, а також книжки про Коломию та Коломийщину, видані за межами міста, у тому числі за кордоном.

На урочисте відкриття завітало чимало науковців, письменників, краєзнавців та представників влади.

Чин освячення нового приміщення Музею звершили Преосвященні владики кир Василій (Івасюк) УГКЦ та кир Юліан (Гатала) УПЦ КП.

Відтак владика Василій найперше подякував засновнику музею – Валерію Ковтуну за ті значні зусилля, яких він доклав для культурного розвитку коломиян та гостей міста. Також єпископ наглосив на важливості належного пошанування такої літератури, адже перегортаючи сторінки давніх книг ми можемо знайти цікаві історичні факти та свідчення минулих років. Власне тому завданням кожного з нас є пам’ятати свою культурну спадщину, шанувати її та нести світові.

Також під час відкриття голова спілки краєзнавців Прикарпаття Михайло Косило нагородив Валерія Ковтуна званням “Почесний краєзнавець України”.

Нагадаємо, що до Музею коломийської книги можуть завітати всі охочі щодня, окрім вихідних, з 16 до 18 год.