середа , 19.06.2024

Хто отримає український театральний «Оскар»?

Зовсім скоро відбудеться одна з найголовніших культурних подій країни. В кінці листопада стануть відомі кращі вистави  України 2017 року за версією Всеукраїнського театрального Фестивалю-Премії «ГРА» GRA» («Great Real Art»).

«ГРА» – це проект заснований і реалізований Національною спілкою театральних діячів України. Суть його полягає в тому, що театри-учасники презентують свої постановки спочатку експертній раді, а потім – міжнародному журі, яке і вибере найкращих з кращих в шести номінаціях. Подібний проект проходить вперше в історії України.

Цікаво те, що шанувальники театру теж можуть приєднатися до проекту. Побачити найсильніші театральні постановки 17-го року можна буде під час фіналу Фестивалю-Премії в Києві з 24 по 30 листопада. Квитки в продажу.

А подивитися буде на що! Більше 70-ти театрів України різних форм власності і форматів роботи взяли участь в «ГРА». Один театр міг подати лише одну заявку, тобто вибирав найкраще. За допомогою відеоперегляду вистав експерти Фестивалю-Премії сформували лонг-лист з 27 постановок. Потім вони дивилися вистави наживо і вибрали 12 театральних колективів-щасливчиків, гідних участі в фіналі.

Щоб ні в кого не виникло питань і сумнівів з приводу вибору, Національна спілка театральних діячів України на чолі з головою Б. Струтинським довірилась думці відомих і компетентних театральних критиків, театро- і музикознавців: Анни Липківської, Анни Веселовської, Майї Гарбузюк, Сергія Васильєва, Олега Вергеліса, Любові Морозової, Людмили Олтаржевської, Яни Партоли, Анни Ставиченко, Алли Підлужної. У фіналі на зміну українським театральним гуру в непростій справі вибору прийде міжнародне журі: директор Асоціації Opera Europa Ніколас Пейн (Великобританія), виконавчий директор Comic Opera Helsinki  Лаура Акерлунд (Гельсінкі), режисер Йонас Вайткус (Литва), редактор «Дедаскалія. Театральний журнал»  Моніка Кваснєвська (Польща), художник керівник Тбіліського театру Сандро Ахметелі Іраклі Гогія (Грузія).

Тепер залишилося найцікавіше, 30-го листопада на сцені Національної оперети відбудеться Церемонія нагородження! Стануть відомі імена лауреатів Фестивалю-Премії «ГРА», які отримають суспільне визнання і …. і грошові премії на постановки нових театральних шедеврів.

Лауреати отримають нагороди в шести номінаціях:

– За найкращу драматичну виставу;

– За найкращу виставу для дітей;

– За найкращу музичну виставу в жанрі опери / оперети / мюзиклу;

– За найкращу хореографічну / балетну / пластичну виставу;

– За найкращу виставу камерної сцени;

– За найкращу пошуково-експериментальну виставу (на перетині жанрів).

Проект реалізується за підтримки Міністерства культури України, Департаменту культури КМДА.

Ще більше інформації про подію – на офіційній сторінці «ГРА» в Facebook.