понеділок , 26.07.2021

На Прикарпатті нарешті газифікували Верхній Майдан

У четвер, 18 жовтня, відбулося урочисте відкриття газопроводу у селі Верхній Майдан Надвірнянського району.

Газифікація населеного пункту  розпочалася ще у 2006 році, повідомляють у прес-службі Івано-Франківської ОДА.

В той час було видано технічні умови на газопостачання, згідно з якими передбачалося приєднання від проектного газопроводу високого тиску «Надвірна – Ланчин». Також було створено будівельний кооператив, головою якого був Федір Онуфрак.

У 2007 році підрядна організація провела роботи щодо встановлення газорегуляторного пункту та будівництва роздільних мереж. За кошти громади було прокладено близько 22 кілометрів вуличних газопроводів і розпочато газифікацію приватних домоволодінь селян.

Однак через відсутність належного фінансування роботи призупинилися. І лише у 2014 році продовжилося прокладання газопроводу.

«Ви тривалий час чекали на здавалось би елементарну в ХХІ столітті річ – проведення газопостачання до власних осель, – звернувся до присутніх на урочистостях голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук. – І сьогодні цей день настав: вже понад 200 домівок села підключено до газопроводу, ще стільки ж отримає блакитне паливо в оселях невдовзі.  І хочу наголосити, що це відбувається тоді, коли наша область,  як і держава загалом, переживає непросту соціально-економічну ситуацію».

Важливою у такій справі, на переконання Олега Гончарука, є  також ініціатива щодо реалізації тих чи інших проектів, яка йде від жителів громад.

«Сьогодні варто згадати вже покійного Федора Онуфрака, який не просто ініціював, але постійно жив цією ідеєю, – зазначив очільник області. – Без перебільшення – це, у першу чергу, його заслуга».

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*