середа , 03.03.2021

В одній з громад Прикарпаття вчителі ще не отримали грошей за липень

Сьогодні, 11 жовтня, в Івано-Франківську відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків.

Члени комісії розглянули розподіл освітньої субвенції між районами Івано-Франківщини. Згідно проекту рішення, між кількома районами розділять п’ять мільйонів гривень.

Під час обговорення депутат обласної ради Василь Попович звернувся щодо ситуації з невиплатою зарплат освітянам Тлумаччини.

“До мене звертаються вчителі з Тлумацької ОТГ. Їм ще за липень не виплатити заробітню плату. Є велика проблема, потрібно працювати з ОТГ – деякі з них кинуті напризволяще. Ті громади часто зводять кінці з кінцями і ледве виживають”, – сказав Василь Попович.

Голова комісії Микола Палійчук на це відповів, що спроможність громади не залежить від виплати зарплат, а справа обласної ради – розподіляти дотації.

Директор департаменту фінансів ОДА Ірина Мацькевич пояснила, що ці кошти не підуть на зарплати, а на інші потреби – ремонти обслуговування і т. д. Також стало відомо, що за невиплату зарплат можуть оштрафувати місцеві ради.

“Уряд не дав достатньо субвенцій на фінансування бюджетників. То при чому тут органи місцевого самоврядування? Чому мають штрафувати когось на місцях через те, що Київ не дав гроші?”, – риторично запитав голова обласної ради Олександр Сич.

Джерело: “Галицький кореспондент”

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*