вівторок , 02.03.2021

У Коломийському районі відкриють кімнату-музей Квітки Цісик

Кімнату-музей американської співачки українського походження Квітки Цісик відкриють у суботу, 8 вересня, в селі Ліски Коломийського району Івано-Франківщини.

“Цього року на фестивалі Квітки Цісик ми відкриємо кімнату-музей Квітки у сільській хаті, де свого часу вчителював її дідусь. Серед експонатів музею будуть особисті речі співачки, які передала її родина, та світлини”, – розповіла начальник управління культури Коломийської РДА Людмила Федор, повідомляє Укрінформ.

За її словами, цю сільську хату вдалося відновити за кошти благодійників. Нині тут працює родинний Музей Цісиків.

Крім того, Благодійний Фонд імені Квітки Цісик оголосив збір коштів на спорудження пам’ятника співачці.

Нагадаємо, що Квітка Цісик – це американська співачка українського походження, популярна виконавиця рекламних джинглів у США, оперна і блюзова співачка, виконавиця українських народних і популярних пісень. Пісня “Ти осяюєш моє життя” (англ. You Light Up My Life), яку вона виконала для однойменного фільму, отримала 1978 року “Оскар” і “Золотий глобус” у категорії “Найкраща пісня до фільму”, а також номінувалася на нагороду “Греммі” у категорії “Пісня року”.

Останньою піснею, яку записала Квітка, були “Журавлі” на слова Богдана Лепкого. Згодом пісня стала символом трагічної долі самої співачки, яка померла від раку 1998 року, не доживши 5 днів до свого 45-річчя.

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*