п’ятниця , 26.02.2021

Марцінків просить Гройсмана виправити катастрофічну ситуацію з фінансуванням освіти і медицини

Під час засідання Асоціації міст України, яке відбувається сьогодні у Тернополі, мери підняли питання фінансування освітньої та медичної галузей.

Зокрема, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків попросив уряд виправити катастрофічну ситуацію, яка склалася з виплатою зарплати вчителям та лікарям.

 “Апелюємо до уряду та прем’єра негайно виправити катастрофічну ситуацію з фінансуванням освіти та медицини. Лише в Івано-Франківську на галузь освіти, станом на 1 вересня, держава заборгувала 26,5 мільйонів гривень”, – написав міський голова Івано-Франківська на своїй сторінці у Фейсбуці.

За словами Марцінківа, уряд по Івано-Франківську не врахував у фінансування нові 14 класів, а це 5 млн. грн. Також не враховано поділ на підгрупи – 500 вчителів і понад 50 млн. грн. та зарплати вчителям груп продовженого дня, психологам, керівникам гуртків тощо – 15 млн. грн.

“Місто досі не отримало ні копійки з обласного бюджету при розподілі дотацій на заклади освіти і медицини”, – додав івано-франківський мер.

З подачі держави не перший рік місто самостійно фінансує: професійно-технічну освіту, комунальні послуги в бюджетних закладах, зарплату техперсоналу в загальноосвітніх закладах, пільговий проїзд та інші соціальні гарантії деяких категорій. Загалом – 250 мільйонів гривень.

“На нову українську школу з міського бюджету додатково виділили понад 20 млн. грн. З 1 жовтня немає коштів на зарплату вчителям, медикам немає ще з липня-місяця. Звісно, наше місто забезпечить якісну освіту дітям, своєчасну зарплату медикам та вчителям. Але натомість доведеться відмовитись від будівництва доріг, шкіл, садків, ремонту дворів, парків, скверів тощо”, – додає міський голова Івано-Франківська.

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*