четвер , 17.06.2021

АМКУ оштрафував ФОПів, які розіграли 3,5 мільйони на закупівлі трун для ритуальників

У липні Антимонопольний комітет України заборонив протягом трьох років брати участь у тендерах та наклав 68 тис грн. штрафу на приватних підприємців Андрія Кітраля та Миколу Панахиду.

Вони розіграли більше 3,5 млн грн. на закупівлі похоронного приладдя для івано-франківського комунального підприємства «Міська ритуальна служба».

Про це повідомляють “Наші гроші” з посиланням на видання «Курс».

«Міська ритуальна служба» оголосила тендер на закупівлю похоронного приладдя у березні 2017 року. Очікувана вартість закупівлі склала 3,65 млн грн.

Участь у тендері взяли два підприємці – Кітраль Андрій Іванович та Панахид Микола Мирославович. Кітраль запропонував на 50 тис. грн менше – 3,52 млн грн. та був визнаний переможцем торгів.

У цих двох учасників закупівлі збігаються адреси за районом, селом, вулицею, будинком та спільний робочий телефон – Львівська обл., Пустомитівський район, село Ставчани, вул. Івасюка, 40, тел. 0672766220.

У модулі аналітики ProZorro карточки обох підприємців мають спільну електронну адресу. Заявки ФОПів були завантажені у систему ProZorro з інтервалом в одну годину. Підприємці використали однакові електронні адреси та одну ІР-адресу при надсиланні податкової звітності.

Більше того, підприємець, який переміг, у п’ятиденний термін після оголошення наміру про укладання договору не надав інформації, яка б підтверджувала відсутність підстав для відмови в участі визначених частинами 1-ю і 2-ю ст. 17 закону про публічні закупівлі.

«Відповідно тендерний комітет комунального підприємства мав підстави не укладати договір з ФОП Кітраль Андрій Іванович», – написало видання.

На підозрілий тендер звернула увагу місцева прокуратура. 20 липня за зверненням прокуратури Антимонопольний комітет покарав двох підприємців за антиконкурентні узгоджені дії. Їм заборонено протягом трьох років брати участь у тендерах та накладено штрафні санкції на 68 тис грн.

Івано-франківське комунальне підприємства «Міська ритуальна служба» закупляло 3.5 тис стандартних трун без оббивки; чотирьохгранних трун, драпірованих тканиною бархат; стандартних трун, лакованих та оздоблених картиною (чотирьохгранні, шестигранні, восьмигранні), стандартних трун – лакованих, з декоративним оформленням.

Згідно з даними системи «Прозорро», Андрій Кітраль та Микола Панахид брали участь лише в одному тендері, організованому «Міською ритуальною службою».

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*