неділя , 01.10.2023

Серед регіонів країни Івано-Франківщина посідає друге місце за обсягами експорту

Обсяги експорту товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності області у січні–червні 2018р. становили 457,1 млн.дол. США, імпорту – 403,9 млн.дол. США.

Проти січня–червня 2017р. обсяги експорту та імпорту збільшилися в 1,7 раза. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами склало 53,2 млн.дол. США, коефіцієнт покриття експортом імпорту – 1,13.

Cеред  регіонів  України  за  індексами експорту та імпорту товарів область посіла 2 та 1 місця відповідно, повідомляють у Головному управлінні статистики в Івано-Франківській області.

Партнерами  області  у зовнішній торгівлі  товарами  були  нерезиденти  зі 103 країн світу.

Найбільші експортні поставки здійснювалися до Румунії, Словаччини,  Індії, Туреччини, Польщі, Чехії, Італії, Білорусі, Латвії.

Обсяг  експорту  товарів  до  країн  Європейського  Союзу  становив  287,8 млн.дол. США  або  62,9% загальнообласного  обсягу  та  збільшився         у порівнянні з січнем–червнем 2017р. в 1,6 раза.

У товарній структурі експорту області провідні позиції займали полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них, продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, механічні та електричні машини, деревина та вироби з деревини, мінеральні продукти, живi тварини, продукти тваринного походження.

У розрахунку на 1 особу населення в області експортовано товарів на 332,2 дол. США,  що відповідає 14 місцю серед регіонів держави.

В обсягах імпорту вагомими були надходження з Російської Федерації, Німеччини, Румунії, Китаю, Польщі.

Імпорт товарів з країн ЄС становив 171,3 млн.дол. США або 42,4% від загальнообласного обсягу імпорту та зменшився проти січня–червня 2017р.  на 5,7%.

Серед імпортних надходжень найбільшу питому вагу займали обсяги мінеральних продуктів, механічних та електричних машин, продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них, недорогоцінних металів та виробів з них.

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*