п’ятниця , 14.12.2018

ЗНО у цифрах: чого не знають українські випускники

Іван Примаченко, співзасновник Prometheus, поділився у Facebook статистикою, яка показує рівень української освіти.

Цьогоріч за результатами ЗНО, майже половина (47.5%) школярів не знає, в якому місті розташована будівля, що зображена на картинці.

30% учасників тестування вважають, що Україна є федерацією, конфедерацією або союзною державою.

Лише 16,8% учасників знає, що за літописною легендою князь київський Володимир Святославич у 988 році обирав нову релігію з-поміж християнства, ісламу та іудаїзму.

При тому, що іншими варіантами відповідей були: “індуїзм”, “буддизм”, “даосизм” та “конфуціанство”. 65% учасників тестування з української мови та літератури не побачили лексичну помилку у словосполученні “на наступній неділі”.

Лише 20% школярів змогли правильно визначити, що серед слів “позначка, центнер, довідник, каталог” наголос на другий склад падає саме у слові “довідник”. 69% учасників не змогли знайти найбільше значення функції за наведеним графіком.

48% учасників тестування з математики не змогли скоротити дріб (2а +2)/2. 56% учасників не знають, що сила вітру залежить від різниці атмосферного тиску. 38,8% учасників вважають, що меншу кількість сумарної сонячної радіації в західних областях України порівняно з розташованими на тих самих широтах східними областями зумовлює менший кут падіння сонячного проміння.

Правильний варіант “більше хмарних днів протягом року” обрало лише 37,3% школярів.

На запитання “«Авіалінії Антонова» здійснюють понад 35 % перевезень великогабаритних і надважких вантажів на світовому ринку, є офіційним перевізником ООН. Що зумовлює високу конкурентність цієї компанії?” лише 28,3% учасників дають правильну відповідь “парк унікальних транспортних літаків українського виробництва”.

36,3% вважають, що це пояснюється “світовим лідерством компанії за кількістю вантажних і пасажирських літаків”, 20,4% бачать першопричиною “вигідне розташування бази авіакомпанії в столичному регіоні”!

Джерело: “Експрес”

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates