За інформацією наданою Міністерством аграрної політики та продовольства України, внесено зміни до термінів запровадження Державного стандарту України, які передбачають, що до 1 січня 2020 року молоко другого класу буде прийматися переробними підприємствами на будь-які цілі.
З 1 січня 2020 року по 1 січня 2022 року планується встановити перехідний період, протягом якого молоко 2-го ґатунку буде продовжувати прийматись, але вже виключно в технічних цілях для виробництва нехарчових продуктів (наприклад, кормів для тварин або казеїну).
Разом з цим, з метою підвищення якості молока та встановлення єдиних, адаптованих до норм ЄС вимог щодо безпечності, якості та гігієни при виробництві та введенні в обіг молока, молозива та молочних продуктів, Мінагрополітики розроблено проект наказу «Про затвердження вимог до безпечності та якості молока і молочних продуктів».
Вказані вимоги мають на меті запровадити належну виробничу практику виробництва, переробки, введення в обіг молока та молочних продуктів.
Для забезпечення належної якості та безпечності при виробництві молока держава надає значну фінансову підтримку.
Так, скористатися коштами та підвищити якість своєї продукції виробники можуть в рамках державних програм підтримки тваринництва (4 млрд грн на 2018 рік) та розвитку фермерства і кооперації (1 млрд грн ) і Комплексної програми розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Івано-Франківської області на 2016-2020 роки (1,6 млн грн).