п’ятниця , 14.05.2021

Поліцейські Прикарпаття цього року уже виявили 2400 нетверезих водіїв

Щоденно працівники поліції  під час здійснення нагляду за дорожнім рухом з метою забезпечення безпеки учасників руху виявляють   нетверезих водіїв.

Попри застереження від поліції та висвітлення реальних фактів ДТП з потерпілими  та загиблими через нетверезих водіїв,  фактів  керування автотранспортом напідпитку не зменшується.

Так,  станом на сьогоднішній день на дорогах області та міста Івано-Франківська поліцейські виявили  2 372  випадки  керування транспортними засобами в стані сп’яніння.

Працівники управління патрульної поліції в області  оформили  627  протоколів за ст.130 КУпАП,  а  1745 адмінматеріалів  склали та направили в органи суду  працівники  груп  реагування  патрульної поліції  територіальних підрозділів ГУНП в Івано-Франківській області.

За 6 місяців цього року  нетверезими водіями учинено 131 ДТП (з них 24   з потерпілими), у  яких 2 особи загинуло, а 30 отримали травми та каліцтва.

Прикро, що попри  загрозу вчинення аварії через їзду напідпитку, водії не замислюються, що  можуть самі стати жертвою власної байдужості й безвідповідальності загинувши у ДТП, чи бути вбивцею своїх рідних або   оточуючих.

Медики констатують, що під час руху автомобіля навіть на невеликій швидкості реакція нетверезого водія притуплюється  і він неспроможний  миттєво оцінити ситуацію і прийняти правильне рішення тим більше  при виникненні аварійної ситуації.

На жаль, коли в людини немає усвідомлення та страху смерті за таке правопорушення,  то годі й говорити, що таких водіїв налякали збільшені з  липня 2016 року  штрафи за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, які зросли вдвічі й становлять 10200 гривень із позбавленням водійських прав на рік.

Підняття штрафів дало тимчасовий ефект. Відразу кількість нетверезих керманичів знизилася проте, як переконливо доводить статистика, їх кількість зростає.

А поліція застерігає водіїв та нагадує, що за  повторні порушення передбачені суворіші покарання штрафами: 20400 грн і 40800 грн.;  відповідно за другу й третю спробу сісти п’яним за кермо. При цьому водійських прав позбавлятимуть  на 3  і на 10 років.

“Тож, шановні водії! Дотримуйтесь Правил дорожнього руху. Не дозволяйте собі за жодних обставин сідати за кермо напідпитку. Не наражайте на небезпеку себе та оточуючих”. – закликають у секторі комунікації поліції Івано-Франківщини.

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*