субота , 27.02.2021

Нацслужба здоров’я призупинила виплати медикам міста Калуш через виявлені порушення

У Центрі первинної медико-санітарної допомоги міста Калуш за 15 днів внесли в електронну систему охорони здоров’я 44 тисячі декларацій.

Тобто кожні 40 секунд 24 години на добу заклад вносив нову декларацію. Нацслужба здоров’я, яка пильно відстежує підстави для перерахування коштів на рахунки медичних закладів, провела перевірку.

Як повідомила НСЗУ, заклад вносив декларації в систему на підставі декларацій незатвердженої форми, що були заповнені від руки. На частині цих «декларацій» взагалі немає підписів пацієнтів. Номери декларацій, які автоматично повинна присвоювати система, вписані в декларацію вручну.

Це порушення Порядку про вибір лікаря, що надає первинну медичну допомогу, тому НСЗУ прийняла рішення призупинила виплату ЦПМСД міста Калуш.

«НСЗУ відповідає за те, наскільки ефективно витрачаються гроші платників податків, призначені на оплату медичного обслуговування. НСЗУ уклала 161 договір із закладами, що надають первинну допомогу. І лише в одному випадку до цього часу не були здійснені виплати. Це вимушений крок», – прокоментував ситуацію голова Національної служби здоров’я Олег Петренко.

Після отримання звіту від медзакладу Нацслужба здоров’я зможе зробити виплату за липень за «червоним списком» – за тарифом 240 грн на пацієнта на рік без застосування вікових коефіцієнтів. Це дозволить адміністрації закладу виплатити заробітні плати медикам.

Після того, як декларації будуть укладені згідно з Порядком вибору лікаря, Центр первинної медико-санітарної допомоги міста Калуш зможе отримати оплату за деклараціями – базовий тариф за одну людину, що підписала декларацію з лікарем, становить 370 грн, а також діють вікові коефіцієнти.

НСЗУ нагадує, що декларацію про вибір лікаря можна подати виключно в електронному вигляді. Уповноважена особа закладу охорони здоров’я (лікар або реєстратор) має внести дані пацієнта в електронну систему охорони здоров’я, а потім роздруковує два паперові примірники декларації, які перевіряє і власноруч підписує пацієнт або його законний представник (наприклад, один із батьків дитини), згідно з Порядком вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу, затвердженим наказом МОЗ №503 від 19.03.2018. Один з примірників залишається в закладі, а інший – у пацієнта. Унікальний номер декларації присвоює система електронного здоров’я.

Декларація укладена з порушенням порядку не може бути оплачена.

«НСЗУ працює за правилами, однаковими для всіх. Від наших партнерів ми очікуємо прозорості та дотримання норм законодавства. Всі ми разом щойно вперше пройшли непростий шлях від підписання декларацій до укладення договору між закладом та НСЗУ і до оплати за договором. На цьому шляху можливі помилки, і ми з розумінням ставимося до цього і готові спільно вирішувати проблеми, що виникають», – підкреслив Олег Петренко.

 

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*