четвер , 25.02.2021

12 палаців Президента Порошенка

Лише на утримання держрезиденцій та адміністартивних будинків торік витрачено майже 80 мільйонів гривень.

У деяких з них керівник держави жодного разу так і не побував.

Як стало відомо, загалом у розпорядженні Петра Порошенка сьогодні є 12 об’єктів, що мають статус державної резиденція.

“Сім із них — у Києві. Ще п’ять — на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим”, — каже Іван Куцик, керівник Державного управління справами (ДУС).   Це будинки за такими адресами:

Адміністрація Президента України (вул.Банкова, 11), Маріїнський палац (Грушевського, 5), Особняк Ковалевського (вул. Пилипа Орлика, 1/15) та Будинок з химерами (Банкова, 10), Будинок вдови, що плаче (вул. Лютеранська, 23).

Крім того, у розпорядженні Президента є дача в Кончі-Заспі та комплекс відпочинку в Пущі-Водиці.

Будинок вдови, що плаче

“А от відомі господарства “Залісся” і “Синьогора”  за своїм правовим статусом не є державними резиденціями”, — переконує Іван Куцик.

Проте відомо, що ці бази відпочинку сьогодні також фінансуються з державного бюджету і досі перебувають на балансі ДУС.

Як фінансують резиденції, звітувати в ДУС не захотіли.

“Витрати на кожну з таких державних резиденцій окремо не обліковуються. Їх утримання здійснюється в межах бюджетних асигнувань, передбачених у державному бюджеті за програмою “Обслуговування та організаційне, інформаційно-аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності Президента України та Адміністрації Президента України”, — зазначає Іван Куцик.

Загалом торік Управління використало на утримання адміністративних та господарських об’єктів, призначених для Президента, 79 мільйонів 964 тисячі гривень.

Варто підкреслити, що йдеться лише про основні витрати, такі, як оплата праці людей, що обслуговують ці приміщення (38 мільйонів 438 тисяч гривень) чи оплата комунальних послуг та енергоносіїв (24 мільйони 813 тисяч). Повний кошторис — чомусь за сімома замками.

То для чого Президентові стільки будинків для прийомів та відпочинку?

“Напевне, у нього так багато офіційних зустрічей, що лише встигай чепурити то ту, то іншу резиденцію”, — подумала ми.   А от і ні!

“Протягом 2017 — 2018 років у державних резиденціях було проведено 27 офіційних протокольних заходів за участю Президента України”, — відповів керівник ДУСі Іван Куцик.   27!

Нагадаємо, на території України з 12-ти діє сім офіційних резиденцій, п’ять — окуповані в Криму. Проте більшість  урочистих заходів з участю Президента минулого і на початку цього року відбулася за… однією адресою.

“У державній резиденції на вул. Банковій, 10, було проведено 23 заходи”, — звітують у ДУСі.

Як не крути, виходить, що за наші з вами гроші утримують резиденції, куди глава держави навідувався лише раз за півтора року.

А є й такі, у стінах яких Петро Олексійович у статусі Президента досі побувати так і не встиг…

господарство “Синьогора”

А знаєте, скільки державних резиденцій закріплено за президентами США, Франції, ФРН, країни-агресора Росії?

Президент США Дональд Трамп має сім резиденцій. У президента Франції Еммануеля Макрона їх п’ять. У президента ФРН — дві.

А у федерального канцлера Німеччини немає офіційних резиденцій. Є дві штаб-квартири Відомства федерального канцлера — одна в сучасній столиці, Берліні, друга — у колишній,  Бонні.

Зате Петро Порошенко за кількістю резиденцій конкурує з Володимиром Путіним — у того офіційно є одна резиденція — Московський Кремль — та 14 офіційних об’єктів для прийому поважних гостей.

Джерело: “Експрес”

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*