середа , 03.03.2021

“Пам’ятаю запах мотоциклу” – гонщик із Прикарпаття показав колекцію зібрану за 40 років

Василь Курищук — в минулому мотогонщик із містечка Косів, Франківської області, вже 40-років збирає колекцію мотоциклів.

— Зацепилося й понеслося. Усе життя з мотоциклом. У мене тато фронтовик, мама в колгоспі — нікого не було, щоб із мотоциклами. Я пам’ятаю, як маленький: стоїмо дивимося ці змагання, рахуємо. Ти пишеш номер мотоциклу.

Вони їдуть перший круг, другий, третій, ти пишеш. Які номера є. Вони грязні, бо лісами їздили. На третій круг їх дуже мало лишалося. Пам’ятаю запах цього мотоциклу, диму на все життя, — розповідає Василь Курищук журналістам проекту Ukraїner.

Зараз його колекція налічує 15 справних мотоциклів найрізноманітніших марок та років випуску. Ще 10 – в процесі реставрації. Майстерню-музей колекціонер облаштував у приміщенні старого ангару, яке виділила йому Косівська районна рада.

Найціннішим елементом своєї колекції пан Василь вважає мотоцикл “Москва”, дизайн якого нахабно скопіювали у повоєнному Союзі із німецького трофейного військового мотоцикла:

— Мотоцикл “Москва” 1949-го року. Це копія німецького DKW. Воно називалося DKW RT 125, а москалі назвали його “Москва”. У нас не було ніколи цілі збирати старе, бо це дорого. Ми, в основному, спорт і туризм розвиваємо, а вже паралельно майстерня, реставраційна й колекція.

У майстерні мотогонщика можна також знайти і перші моделі скутерів, а також 13 раритетних автомобілів.

Василь Курищук – президент мотоклубу “Highlanders”, перший на Косівщині, хто виконав нормативи майстра спорту. В минулому мотогонщик. Зараз колекціонує раритетні мотоцикли, автомобілі та тренує дітей у мотоспорті.

Джерело: gazeta.ua

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*