вівторок , 05.07.2022

Додатковий заробіток і монетизація хобі

Нерідко люди будь-яких професій мають додаткові джерела заробітку.

Як мінімум, це приємна надбавка до зарплати, а також фінансова підстраховка у разі раптової втрати основної роботи або затримки зарплати.

Згідно з даними опитування hh.ua «Додаткові джерела заробітку», третина респондентів мають додаткове джерело доходу, решта покладаються лише на одне джерело фінансових надходжень.

Серед тих, хто має додатковий заробіток, близько 38% опитаних отримують пасивний дохід, наприклад, від інвестицій або здачі квартири в оренду, ще 38% – від фрілансу, 22% знайшли другу роботу, а 28% монетизували власне хобі.

Спеціалісти HeadHunter Україна підготували 5 варіантів-ідей для тих, хто хоче отримувати додатковий дохід, займаючись однією із улюблених справ.

  1. Найпростіший спосіб заробітку — прикладне хобі: в’язання, вишивка бісером або гладдю, гаптування, виготовлення прикрас і аксесуарів, різьблення по дереву і багато іншого.  Ви можете шукати замовників через знайомих або соцмережі, а можете організувати творчу майстерню і запрошувати фахівців в якійсь галузі давати майстер-класи для охочих за гроші.

2. Якщо ви любите готувати, наприклад, ліпити вареники або пекти торти, – ви можете монетизувати своє захоплення.

Незважаючи на те, що у магазинах сьогодні можна знайти готові продукти на будь-який смак і гаманець, багато людей вважають їх недостатньо смачними, якісними або корисними. Готову продукцію можна реалізовувати друзям і знайомим.

3. Ви дуже любите собак, але у силу обставин не можете завести свою? Гуляйте і грайте з чужими! За гроші, зрозуміло. Також можна брати котів або інших домашніх тварин на перетримку.

4. Ви граєте на гітарі/барабанах/бубні? Ймовірно, ще зі шкільних часів батьки говорили вам, що музикант — не професія, тому ви стали серйозним економістом, редактором, інженером, але у вихідні все так само збираєтеся пограти?

Виявляється, така гра теж може приносити додатковий дохід — музиканти потрібні різних урочистостях, а ще імпровізованим оркестрам платять романтики, які замовляють «серенади» під вікном коханої дівчини.

5. Всі кажуть, що ви — хороший організатор. Ви автоматично очолюєте будь-які батьківські комітети, організовуєте дитячі дні народження і перебуваєте в культмасовому секторі на роботі.

Цей талант можна спробувати перетворити на гроші. Крім організації урочистих подій, ви можете, наприклад, складати розклад на місяць, тиждень, день для зайнятих людей.

Нерідко ті, хто хоче почати отримувати з хобі вигоду, скаржаться: не виходить знайти клієнтів або покупців, якщо їм не можна продемонструвати «портфоліо», тобто щось, зроблене для інших.

Виходи як мінімум два: або знизити ціну, врешті-решт, ви — ж не професіонал, а аматор, або інвестувати у рекламу — зробити що-небудь безкоштовно у обмін на хороший відгук.

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*