п’ятниця , 22.11.2024

На Прикарпатті розпочали весняно-польові роботи

У восьми районах Івано-Франківщини проходить комплекс польових робіт із внесенням поживних речовин для підживлення озимих зернових та озимого ріпаку.

За інформацією директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Івана Андріїшина, в області склалися складні погодні умови, агрономічна весна затримується на 20-25 календарних днів, що не дає можливості аграріям нашого краю вчасно розпочати посівну компанію (минулого року в цей час було засіяно вже більше 4 тис. га яровини).

Проте, незважаючи на погоду, у восьми районах проходить комплекс польових робіт із внесенням поживних речовин для підживлення озимих зернових та озимого ріпаку.

Озимих культур на зерно підживлено на площі 22 тис. га (30 відсотків до прогнозу) та озимого ріпаку – 10,6 тис. га (або 60 відсотків до прогнозу).

Найбільші площі озимих підживлено у Городенківському (8309 га), Рогатинському (5106 га) та Снятинському (3000 га) районах, озимого ріпаку найбільше підживлено у Рогатинському (3802 га), Городенківському (2947 га) та Коломийському (2060 га) районах.

Вплив складних кліматичних погодних умов на урожайність сільськогосподарських культур очікується незначним.

Обстеження посівів озимих культур під урожай 2018 року показує, що із посіяних 92,8 тис. га озимини в доброму і задовільному стані знаходиться понад 98 відсотків площ, з них озимої пшениці – 99 відс., жита – 100 відс., озимого ячменю – 99 відс., озимого ріпаку – 99 відсотків площ. Фітосанітарний стан посівів задовільний.

У квітні проходитиме масовий вихід шкідників із стадій спокою і заселення культурних рослин та дерев. Попередні дані фітосанітарного моніторингу свідчать про незначну загибель комах- фітофагів та задовільний фізіологічний стан переважної більшості тих, що збереглися.

Тому постійний моніторинг фітосанітарного стану сільськогосподарських угідь, посівів та багаторічних насаджень, на виявлення шкідників, хвороб, бур’янів набуває важливого значення для подальшого регулювання чисельності шкідливих організмівз метою мінімізації негативної дії на майбутній врожай.