середа , 06.07.2022

Франківськ переміг! Місто здобуло нагороду Ради Європи – Приз Європи

Український Івано-Франківськ здобув нагороду Ради Європи – Приз Європи.

Переможця цієї нагороди оголосив на початку післяобіднього засідання ПАРЄ президент Асамблеї Мікеле Ніколетті, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Для мене велика честь оголосити переможця. Це Івано-Франківськ. Ми вітаємо Івано-Франківськ, дякуємо цьому місту за співпрацю з Європою і вітаємо наших українських друзів», – заявив Ніколетті.

Президент комітету ПАРЄ з визначення лауреатів Europe Prize, депутат від Румунії Іонут-Маріан Строе розповів в коментарі Укрінформу, як відбувалося голосування.

«Я вітаю українців та Івано-Франківськ з отриманням цього призу. Рішення приймалося таємним голосуванням членами комітету. Думаю, що Івано-Франківськ отримав цей приз з декількох причин, серед них і багата історія. Думаю, також сприяло те, що це розвинений індустріальний центр в Україні. Але в перше чергу, це рівень міжнародного та європейського співробітництва», – сказав Строе.

За його словами, на останньому етапі – таємному голосуванні, Івано-Франківськ отримав три голоси з семи і це була найбільша кількість голосів серед усіх інших міст.

За Приз Європи цього року боролися шість міст. Приз Європи присуджується з 1955 року муніципалітетам за їхній внесок у розбудову та розвиток, зокрема розвиток європейського співробітництва. Нагорода складається з перехідного Призу Європи, медалі, диплома та грошової премії для проведення навчань працівників міських голів-лауреатів. Минулого року цей приз отримав польський Люблін, у 2010 році Приз Європи отримав Харків.

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*