вівторок , 05.07.2022

У Франківську в школах знайшли небезпечну інфекцію

Сьогодні, 17 квітня, в Івано-Франківську оголосили результати дослідження харчування у школах №13 та №12.

Нагадаємо, воно було проведене за ініціативи активісток ГО “Мами Прикарпаття” 27 березня. Тоді жінки заявили, що їхніх дітей у школах годують несмачною та не надто свіжою їжею, а умови в їдальнях погані.

Представники держпродспоживслужби тоді взяли на аналіз зразки їжі, води та проби-змиви з рук працівників і поверхонь, пише “Галицький Кореспондент”.

За результатами перевірки в їдальнях була виявлена кишкова паличка, про що свідчать результати досліджень на показник БГКП (бактерії групи кишкової палички, коліформи).

“Були й інші порушення – щодо чистоти та санітарної обробки. Маємо ці результати, і вони досить очікувані. Було зроблено по три забори – вода, їжа і змиви. У результаті виявили бактерії кишкової палички, яких там бути не повинно! Це означає, що вони можуть бути і на руках, і на посуді. Це свідчить про те, що у школі не дотримуються правила елементарної гігієни. Бактерії знайшли на одному зі столів та на вазі, де зважують порції. Всюди було дуже брудно!” – розповідає Мар’яна Вершиніна, голова ГО “Мами Прикарпаття”.

Олександра Федорук, депутат Івано-Франківської міської ради, додає, що їжа у школах дітям не подобається: на тарілках залишається більшість сніданків та обідів.

“Нам не байдуже. Депутатському корпусові, громадським організаціям, батькам дітей у школах – нам не байдуже, що їдять наші діти. Ми пильно стежимо і будемо продовжувати ставити питання і чинити дії”, – каже Олександра Федорук.

“Я хочу бути впевненою, що моя дитина їстиме якісну їжу, приготовану кухарем з чистими руками та накладену в чистий посуд. Обладнання в їдальнях дуже застаріле, потрібні глобальні зміни в організації харчування. Варто запитати самих дітей, що вони хочуть бачити в меню?” – ділиться думками Наталя Амарі, член ГО “Мами Прикарпаття”.

Держпродспоживслужба винесла припис цим школам. Всі знайдені недоліки тепер повинні будуть виправити.

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*