п’ятниця , 01.07.2022

Прикарпаття готується до візиту патріарха (ФОТО)

29 квітня до с. Старуня, що на Богородчанщині, завітає Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав з нагоди 125 років з дня народження єпископа Української Греко-Католицької Церкви блаженного священномученика Симеона Лукача.

В рамках підготовки до приїзду Патріарха, у вівторок, 24 квітня, у конференц-залі Івано-Франківського Архієпархіального Управління відбулась прес-конференція. З представниками засобів масової інформації прийшли поспілкуватися Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин, митр. прот. Олег Каськів, Синкел у справах духовенства та священичих родин, а також парох храму святих апостолів Петра і Павла с. Старуня о. Ярослав Середюк, інформує прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

«Блаженний Симеон Лукач є дуже близький по духу нам, прикарпатцям, адже він народився, зростав, навчався та служив на нашій землі», – розповів Митрополит Володимир.

Владика також зазначив, що такі люди як блаженний Симеон Лукач, владики Павло Василик та Софрон Дмитерко працювали саме для того, щоб і у радянських часах вірні могли христити дітей, могли сповідатися та жити Святими Таїнствами.

В свою чергу о. Олег Каськів розповів про те, що підготовка до відзначення цього ювілею розпочалась ще на Хресній дорозі вулицями Івано-Франківська, по закінченні якої в Архікатедральному соборі Воскресіння Христового були виставленні до загального почитання мощі бл. Симеона Лукача. В своєму слові Синкел у справах духовенства та священичих родин повідомив, що спеціально до цього ювілею в рідному селі блаженного був зведений музей.

«Цей музей «Блаженного священномученика Симеона Лукача та підпільної УГКЦ» є дуже подібний до рідної хати, в якій зростав слуга Божий Симеон. Серед різноманітних експонатів там є також речі релігійного вжитку як блаженного Симеона, так й інших священнослужителів, які виконували свою місію в часи радянського режиму», – зазначив о. Олег.

Детальніше про саму програму візиту Патріарха та інші організаційні моменти журналістам розповів о. Ярослав Середюк. За його словами, в с. Старуня й досі присутня жива пам’ять цього блаженного подвижника віри.

«Блаженний Симеон був унікальною людиною. Він викликав у оточуючих справжнє захоплення своєю простотою та ревністю виконання свого служіння», – ділиться о. Ярослав.

Він також зауважив, що постання музею стало вимогою часу.

«Все до цього йшло. Тому сьогодні хочу подякувати усім нашим парафіянам, однодумцям та жертводавцям, завдяки яким цей музей відтворив помешкання де жила родина Лукачів», – вів далі священнослужитель.

У суботу, 28 квітня, в Івано-Франківську о 15:00 год. презентують фільм «Симеон Лукач». У селі Старуня в храмі Святих апостолів Петра і Павла проведуть нічні чування, які очолить Єпарх Чернівецький Владика Йосафат Мощич. Початок о 18:00 год.

«Ми мали можливість запросити знімальну групу з Києва. Журналісти деякий час з нами пожили, поспілкувалися з тими людьми, які знали Симеона Лукача. З людьми, які живуть його пам’яттю, для яких він хрестив дітей, сповідав», — зауважив отець Ярослав Середюк.

Отож вже в цю неділю на Прикарпаття завітає Патріарх Святослав. В рамках візиту Предстоятель УГКЦ очолить Архієрейську Божественну Літургію, а опісля відкриє музей «Блаженного священномученика Симеона Лукача та підпільної УГКЦ».

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*