субота , 02.07.2022

На Прикарпатті залякали чоловіка і хотіли завести в Росію у рабство

На Прикарпатті правоохоронці завадили незаконному переміщенню громадянина до Росії для трудової експлуатації.

Працівниками Слідчого управління Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області у січні цього року розпочато досудове розслідування за фактом звернення жителя Долинщини щодо вимагання його знайомим  повернення ним боргу, за його словами, не існуючого.

В ході розслідування кримінального провадження за фактом вимагання (ч.2 ст. 189 ККУ)    встановлено, що зловмисник, погрожуючи фізичною розправою, вимагав з потерпілого повернення боргу.  Заявник,  у свою чергу,  заперечував боргові зобов’язання, проте той    примушував їхати відпрацьовувати придуманий борг. Під  цим приводом  37-річний зловмисник,  житель  Долинського району Івано-Франківської області,  заволодівши  його паспортом,  завербував заявника  1987 р.н., жителя району,  для  подальшої трудової експлуатації на території Російської Федерації. З цією метою він учора, 18 квітня, залякавши потерпілого та вчинивши щодо нього психологічний тиск, намагався автомобілем «Мерседес Спрінтер», здійснити незаконне його переміщення до Російської Федерації. Проте його діям завадили працівники поліції, які у м. Болехів, що на Долинщині, затримали зловмисника.

Відповідно до  наведеного,  в діях фігуранта вбачаються ознаки кримінального правопорушення,   передбаченого ч. 1 ст. 149 (Торгівля людьми або незаконна угода щодо людини) Кримінального кодексу України. Тож,  стосовно останнього розпочато ще одне кримінальне провадження за вказаною статтею.

Працівники новоствореного відділу детективів слідчого управління  та відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми прикарпатської поліції, затримали зловмисника  в порядку ст. 208 КПК України. На цей час вирішується питання про оголошення йому підозри та обрання судом міри запобіжного заходу.  Триває слідство.

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*