вівторок , 05.07.2022

Івано-Франківську область поділять на п’ять?

Уряд пропонує провести укрупнення районів, територія яких повністю покрита об’єднаними територіальними громадами. Зокрема, передбачається укрупнення шляхом наближення меж районів до госпітальних округів.
Маємо проблему з дублюванням функцій, особливо у районах, територія яких покрита однією громадою. Таких наразі сім. Є райони, територія яких покрита кількома ОТГ. Таким чином, функції виконкомів громад та райдержадміністрації дублюються. Про це заявив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко в інтерв’ю порталу «Децентралізація».

«У районах, територія яких повністю покрита об’єднаними громадами, райради усвідомлюють, що втратили повноваження. Запропонуємо Верховній Раді здійснити укрупнення декількох районів. Це певним чином розв’яже проблему дублювання функцій, заощадить державні гроші та забезпечить чинним районним адміністраціям та радам навантаження. На наступній сесії запропонуємо Парламенту наблизити межі районів до госпітальних округів», – зазначив урядовець.

Він підкреслив, що питання районів необхідно вирішити цього року.

«Адже адміністративні витрати на район, у якому є кілька ОТГ, а також райрада і РДА, часом перевищують витрати на розвиток інфраструктури. Так не може бути. Тому ми створили кілька дієвих інструментів, прийнявши закон про добровільне приєднання, що дав можливість громадам укрупнюватися. Очікуємо прийняття у другому читанні законопроекту № 6466, який дасть можливість створювати ОТГ містам обласного значення», – наголосив Геннадій Зубко.

За його словами, вже визначено перелік функцій та посад, які мають залишитися на районному рівні.

«Це управління соцзахисту, фінансове управління, управління економіки тощо. Райдержадміністрація повинна координувати дії територіальних громад, зокрема й щодо дорожнього господарства. Якщо дорога ремонтується, то ремонт має бути виконаний комплексно, а не шматками: лише до межі тієї чи іншої ОТГ. РДА має повідомляти громади про державні програми – наприклад, з підтримки тваринництва та оновлення сільськогосподарської техніки. Там не розподілятимуть кошти, а лише координуватимуть напрямки роботи громад. А дублювання функцій ми прибираємо постановою Кабміну», – зауважив Геннадій Зубко.

На його думку, ОТГ мають перебрати функції спорту, культури, освіти, первинної медицини, агропромислового розвитку.

Нагадаємо, на Івано-Франківщині планується створити 5 госпітальних округів з центрами в Івано-Франківську, Калуші, Коломиї, Надвірній та Косові.

Таким чином, на завершення децентралізації на Прикарпатті може залишитися лише 5 районів, межі яких будуть наближені до меж госпітальних округів.

Один коментар

  1. .. кому уряд ЗЛОЧИНЦІВ пропонує .. чому … НЕМА коаліційної більшості у ВР , нема Програми розвитку України .. є ситуативні ЗЛОДІЇ .. і їх дії тільки для КРАДІЖКИ ресурсів .. і Землі в першу чергу .. для чого це все і коїться .. ДУМАЙ земляче ..
    .. Ви мабуть пам”ятаєте .. епохальну приватизацію Індустрії ВАУЧЕРАМИ .. другої у Європі ст. на 1991 рік .. далі де РЕсурси нафто газо електро .. в чиїй власності ? …ШАНУЙМОСЯ Браття і Сестри ! .. .. де фірташ .. де льоня космос черновецький ..де коломойський юра єнакієвський де яценюк де гроші вілли вальцмана .. і .. і .. …Де ці злодії обрізані ? …… уже відбирають Землю … промова …. про товар – Землю – ОСТАННІЙ редут Українства Земля …Жінки самі вже поїхали за кордон .Дорогі Українці.. КОЛИ почнете виправляти СМЕРТЕЛЬНІ помилки .. коли ? .. Діти і Онуки Ваші теж уже заглядають за кордон .. а ЦЬОГО і добиваються ШОБИ наслідники Землі вимерли імігрували – ГЕНОЦИД … … НЕ спи Українцю !
    .. це дійство — пропозиція .. є створення ПЕРЕДУМОВ до спрощення КРАДІЖКИ земельних ресурсів .. і оце НАПОЛЯГАННЯ про таку “реформу” в ЦЬОМУ році .. і до “госпітальних” округів .. Медичної реформи .. .. ото коли буде Українська ВЛАДА .. будемо створювати Земельний банк .. в далі ЦИВІЛІЗОВАНО вирішувати такі ДОЛЕНОСНІ питання ..

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*