неділя , 10.12.2023

“Це буде бомба!” – Porto Franko таки відбудеться у Франківську

Фестиваль Porto Franko таки відбудеться у Франківську 13-17 червня. Про це у Facebook анонсували організатори.


Засновник і співорганізатор Porto Franko, композитор Роман Григорів розповів “Репортеру”, що фестиваль таки відбудеться. Каже, портова тематика залишиться, але зміниться наповнення. Нині команда фестивалю шукає хедлайнерів.

Нагадаємо, минулого року йшлося про те, що Porto Franko відбулося востаннє. Згодом організатори спростували ці чутки і пояснили, що усе залежить від спонсорів, адже бюд­жет фестивалю – немаленький.

Роман Григорів наголошує , «порт Франківськ» має стати нашим місцевим брендом, впізнаваним не лише в Україні, а й у світі, а кожен франківець має його плекати і берегти.

“Ми готуємо бомбу і хочемо, щоб вона стала міжнародною, – говорить Роман Григорів. – Я поки не готовий розкривати концепцію. Портова тематика залишиться, але зміниться наповнення. Буде апгрейд співпраці з фестивалями. Ми запланували участь топових європейських фестивалів. Обов‘язково підтягнемо світову зірку. Це буде бомба!”

Офійне представлення фестивалю заплановане на 2 березня.

Ідея Porto Franko з’явилася ще 2010-го у франківського композитора Романа Григоріва та його столичного колеги Іллі Разумейка. Тоді вони вперше провели фестиваль за участі майже сотні митців із чотирьох країн. За основу взяли есей Тараса Прохаська про місто на березі колишнього Карпатського моря – порт Франківськ.

У 2016-му фест повернувся з новою силою, об’єднавшись зі столичним Гогольfest’ом. Ефект – як для міста, так і для його мешканців – був колосальним. Такого розмаху тут ще не бачили, а потрапити на мультикультурну тусовку до Франківська їхали не лише з України, а й з-за кордону.

У 2017 році фестиваль вирушив у самостійне плавання під звичною назвою Porto Franko і гаслом «Відкритий порт Франківськ». За штурвалом мистецького корабля – генеральний директор Ростислав Держипільський, виконавчий директор Володимир Гайдар і президент фестивалю Роман Григорів, пише “Репортер”.

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*