вівторок , 05.07.2022

У Франківську зростає попит на двокімнатні квартири

В Івано-Франківську за останній час суттєво виріс попит на двокімнатні квартири.

Про це повідомивАналітичний центр “Благо”.

Центр проаналізував ринок первинної нерухомості Івано-Франківська. Результати показали, що основним попитом користуються квартири, які перебувають у процесі здачі в експлуатацію.

Побудовані об’єкти, які сьогодні представлені на ринку, не завжди задовольняють повністю побажання покупців нерухомості. Тому в проектах, що вийшли на ринок у 2016-2017 років, темпи продажів значно вищі середніх на ринку.

Протягом останніх трьох років франківці в основному орієнтувались на купівлю однокімнатної квартири. Але в минулому році ситуація змінилася – підвищеним попитом стали користуватися двокімнатні. Пояснюється це, скоріш за все, тим, що різниця ціни на одно- та двокімнатні є не надто великою, тож покупці можуть дозволити собі придбати житло більшої площі.

Нині найбільш затребуваними є квартири 60-75 м кв. Цікаво, що до кризи попитом користувалися помешкання більшої площі – від 80 м кв.

Також для покупців вагому роль грає оптимальне планування, адже для них важлива кінцева вартість усієї квартири, а не окремого квадратного метра. Тому девелопери вносять зміни до проектів у бік зменшення площі, а також розробляють нові з урахуванням цієї тенденції.

Найбільший відсоток запитів про купівлю надходить на високі поверхи новобудов, але і на нижчі є свій покупець. Це, в основному, літні люди. Також покупців цікавить, яка віддаленість новобудови від центру міста, транспортної розв’язки, наявність розвиненої інфраструктури у межах 5-хвилинної пішої досяжності, чи це закритий комплекс, що охороняється, або звичайний одиночний будинок, наявність підземного паркінгу, власної обслуговуючої організації. Важлива й фінансова схема оплати покупки.

Додамо, що 89 % операцій зараз припадає на квартири вартістю до 100 тисяч доларів, 7 % – у ціновій категорії від 100 до 200 тисяч, 4 % – понад 200 тисяч доларів.

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*