субота , 02.07.2022

Будівництво вітрової електростанції у Карпатах спричинило хвилю обурення в мережі Інтернет

Нещодавно стало відомо про забудову одного з наймальовничіших та найпопулярніших серед туристів карпатських хребтів вітровою електростанцією.

Турецька компанія планує встановити на Боржавському хребті у Свялявському, Воловецькому та Міжгірському районах до півсотні 140-метрових вітряків.

За оренду землі для будівництва вітряків інвестори обіцяють перераховувати значну суму до місцевого бюджету. Проте, проект викликав обурення у користувачів соціальних мереж.

Туристи, місцеві жителі та представники таких видів спорту як парапланеризм та дельтапланеризм б’ють на сполох, адже розміщення вітряків саме таким чином, як планує забудовник, означає знищення туристичної привабливості регіону.

Новина швидко поширилася Мережею та привернула увагу місцевих ЗМІ.

«Отличный район для развития туризма был…Почему-то не ставят же ветряки на Монблане или на пляжах Турции. В 90-е годы на пляжах Анталии или на горе Бабадаг в Олуденизе никто не “догадался” поставить ветряки. Сейчас там рай – туризм самый выгодный из всех бизнесов. А могла быть промзона. В цивилизованных странах много ветряков, но их не ставят в самых красивых и пригодных для туризма местах!», – коментує один з користувачів Інтернету.

«Ветряки – это конец туризма в этих местах на долгие года», – пише інший.

«Тут не так в грошах справа, як в тому, що нетронута людиною краса, за якою їдуть, йдуть, летять сотні тисяч туристів буде зруйнована цими вітряками! Я однозначно проти такого!», – наголошує ще одна любителька Карпат.

«Здається, все робиться для того, щоб на Закарпатті вбити туризм, вирубити ліс і зробити техногенну територію», – наголошує інший користувачів мережі.

«Нажаль те, що вітряки спотворюють пейзаж, є ненадійним джерелом енергії, яку не можна накопичувати, відлякують туристів, створюють шум, місцевих чиновників не дуже хвилює. Хоча це вже досліджено і в цивілізованих країнах, враховується при плануванні вітроелектростанцій в місцях, що мають рекреаційне значення», – написав інший користувач мережі Facebook.

Крім того, Боржавський хребет є найбільшим центром в Україні, придатним для розвитку таких видів спорту як парапланеризм та дельтапланеризм. Поруч з містом Пилипець на Боржаві щороку відбувається кілька міжнародних змагань, куди приїжджають пілоти з Польщі, Туреччини, Молдови, Словаччини. Саме там тренуються спортсмени, які представляють Україну на світових чемпіонатах. За словами активістів, будівництво вітряків означає закриття хребта для повітряних видів спорту через безпеку для пілотів.

Спортсмени закликають забудовників переглянути проект та роздивитись можливість розміщення вітряків в іншій зоні.

«Нам прекрасно відома проблема з енергетикою в Україні і те, що Закарпаття в плані електроенергії – проблемний регіон. Мабуть немає жодного любителя природи, хто б не підтримував «зелену енергетику». Але! Перетворити кращий туристичний гірський хребет на індустріальний парк? Невже немає більш придатного місця? Будь-хто вам покаже на карті мінімум 10 таких локацій в одному тільки Закарпатті. Ми за вітряки! Але не на Боржавському хребті!», – написав на своїй сторінці в соціальній мережі пілот Андрій Когут.

Тисячі туристів та спортсменів щорічно відвідують Боржавську полонину, щоб потренуватися та помилуватися неповторними краєвидами, які можуть поступитися місцем індустріальному парку.  Активісти закликають бізнесменів знайти компроміс та зберегти для українців «перлину Карпат».

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*