вівторок , 29.11.2022

У Франківську найбільша проблема це кір. Люди панікують, бо вакцин не вистачає

Начальник управління охорони здоров’я Марія Бойко розповіла, що найбільша проблема в місті – це кір. За два тижні в нас зареєстровано 43 випадки захворювання на кір станом на 15 січня, з них 17 дітей зі школи в Опришівцях. Втім, станом вже на 09.00 16 січня зафіксовано ще 6 випадків.

«Зважаючи на такий стрімкий спалах, ми можемо припустити, що  зараження відбулося перед Новим роком і в перший тиждень нового року. Тому вирішили в школах продовжити канікули. Загалом в нас під наглядом є 87 осіб . З них – 65 осіб до 17 років. Станом на понеділок в інфекційній лікарні перебувало 9 осіб. Говорити про те, що в школах є спалахи, не можна. Крім, звісно, школи №6 в Опришівцях», – розповіла Марія Бойко.

Також вона зазначила, що відстежити всю кількість хворих неможливо, оскільки частина хворих звертається напряму до інфекційної лікарні.

«Вчора був просто ажіотаж в кабінеті щеплень. Батьки вимагають зробити щеплення своїм дітям. Зараз в області є всього-на-всього 7 тисяч доз вакцини. В місті є 600 доз, але ще 500 є в резерві, і їх незабаром передадуть. Тому звернулися в інші області. До 17 років щеплення безкоштовне», – пояснила Марія Бойко.

Міський голова Руслан Марцінків дав рекомендацію зробити дітям щеплення від кору. «Ніяких поділів на вакцинованих і невакцинованих дітей ми не маємо робити. Це право батьків. Потрібно звернутися кудись, щоб ще вакцину дали. Виберіть когось з чиновників двох-трьох і вкажіть їм показово ту вакцину, бо зараз є чутки, що в неї закінчується термін, і тому зараз такий ажіотаж», – зазначив мер.

Втім заступник міського голови Олександр Левицький зазначив, що, наприклад, в Америці є навіть штраф за те, що батьки не щеплять дітей. Мовляв, чому через таких байдужих батьків мають страждати інші діти, пише “Галицький Кореспондент”.

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*