п’ятниця , 02.12.2022

Стара традиція на Прикарпатті: на Старий Новий Рік затягнули на другий поверх коня (ВІДЕО)

Засівальники на Прикарпатті примудрилися затягнути коня на другий поверх сільради.

Жителі Колінців на Тлумаччині одностайні: давня традиція їх і досі не підводить. Якщо на Старий Новий Рік або, як ще кажуть, на Василя першим до вашої хати зайде кінь, то помножиться добро та буде здоров’я.

Коня супроводжують її засівальники, які вітають господарів зі святом. Дійство триває цілу ніч.

Усе починається задовго по півночі. Хлопці оббивають пороги односельців, хто позичить їм на ніч коня. Колись почесну місію ходити із засівальниками у ніч на Василя мав тільки кінь на кличку Василь. Однак нині такого знайти вряди-годи, не приховують селяни.

Обраного коня чепурять різно-кольоровими веретами, яскравими штучними квітами та стрічками.

У Колінцях досі вірять: якщо на Старий Новий Рік або Василя першим до хати зайде кінь – добро помножиться, а самі люди будуть здоровими. Адже у давнину тільки заможні газди мали худобу, тому перед конем широко відчиняють двері. Хлопцям за вітання дають гроші, коню – цукор, яблуки, пампушки.

Кілька років тому засівальники примудрилися затягнути коня навіть на другий поверх до сільради. Однак нині деякі господарі тварину пускають лише на подвір’я – мовляв, високі сходи, вузькі двері, дорогий паркет. Обхід односельців із засівальниками закінчують зранку на церковному подвір’ї.

Більше — у сюжеті ТСН:

Один коментар

  1. Василь Пушко

    Не коня чи кобилу заводити до хати-а Господа Спасителя запускати в свої серця!!!-тоді буде мир,спокій,Божа Благодать як в сім”ях так і серед народу!!!

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*