вівторок , 29.11.2022

Зарплати українських заробітчан у Польщі суттєво зросли

Українці, що працюють у Польщі, хочуть заробляти більше. З травня цього року зарплати цієї категорії працівників зросли на третину.

робота будівництвоПро це заявив заступник міністра сім’ї та праці Польщі Станіслав Швед, додавши, що сьогодні ставка 13 злотих за годину часто неприйнятна для трудових мігрантів, пише СВІТ.UA з посиланням на  yavp.pl.

За словами заступника міністра Станіслава Шведа (Stanisław Szwed), громадяни України майже не займають робочих місць з низькими ставками, як це було раніше, – повідомляє money.pl.

“Сьогодні ставка 13 зл за годину в сільському господарстві для них часто є неприйнятною. Вони знають, що за подібні гроші вони можуть, наприклад, працювати в магазині або в іншому більш вигідному місці “, – підкреслив Швед. На його думку, це показує, як змінилася ситуація на ринку праці.

“На даний момент практично у всіх воєводствах користуються послугами працівників з України. В основному, мігранти задіяні на роботах, що не вимагають високої кваліфікації “, – пояснив Станіслав Швед.

Згідно з доповіддю кадрового агентства Upper Job, ще в травні робітники з України отримували 9 злотих за годину роботи, а в липні цей показник збільшився до 12 злотих. Таким чином, зростання зарплат відбулося на 33 відсотки.

Так, наприклад, годинна ставка оплати праці муляра в травні становила 20 злотих чистими. У липні ця сума підскочила до 25 злотих (25% зростання). Штукатури можуть розраховувати на ще більш високі доходи. У період з травня по липень їх погодинна заробітна плата збільшилася з 25 злотих до 30 злотих (20% зростання).

На 17% зросли доходи кухарів. У травні вони заробляли 12 злотих за годину, а в липні вже 14 злотих.

Нагадаємо, що з січня 2017 року Польщі вступають в дію нові правила працевлаштування іноземців. Будуть скасовані діючі нині “освядчення” про намір працевлаштувати іноземця. Замість цього документа будуть оформлюватся заяви про працевлаштування іноземця. Процедура стане платною, а всіх працівників, які прибули до Польщі з країн, що не входять в ЄС, потрібно буде зареєструвати.

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*