вівторок , 18.06.2024

В Івано-Франківську відкрили виставку «Портрети добровольців на війні»

У вівторок, 21 листопада, під час відзначення Дня Гідності та Свободи у виставковій залі ІФООНСХУ відбулося урочисте відкриття виставки виставки харківського художника, добровольця АТО, українського графіка і живописця, культуролога Сергія Пущенка «Портрети добровольців на війні».

Пущенко виставкаУчасть у заході взяла перший заступник голови облдержадміністрації Марія Савка, начальник управління культури, національностей та релігій ОДА Володимир Федорак, учасники АТО з сім’ями, прикарпатські мистецтвознавці та поціновувачі мистецтва.

Виставку складають 110 портретів воїнів-добровольців, які створено з натури представників 5-го окремого батальйону Добровольчого українського корпусу «Правого сектора» та 5-го окремого батальйону Української Добровольчої Армії з травня 2015 року по квітень 2017 року, повідомляють у прес-службі Івано-Франківської ОДА.

Як зазначив автор, на зворотній стороні кожного експонату, які, до слова, виконані олійними фарбами та графічними матеріалами, воїни-добровольці залишили мотиваційні написи, які закликають до боротьби, несуть у собі побажання на краще.

«Сьогодні у Івано-Франківську відбувається неординарна подія, адже завдяки автору портретів воїнів АТО, ми, зазирнувши у їхні очі, зможемо краще зрозуміти та усвідомити, яку насправді велику місію виконують ці люди. Мабуть неможливо переоцінити вклад учасників Антитерористичної операції у розвиток держави. Саме вони відстоюють суверенність та цілісність України, і все це за рахунок їхнього життя та сімей. Ми щиро вклоняємося за таку жертовність воїнам, та висловлюємо слова вдячності автору за те, що так чуйно зумів відтворити портрети людей, які ввійдуть в історію як герої», – зазначила під час виступу Марія Савка.