субота , 26.11.2022

У Польщі порахували доходи українських заробітчан

Українські трудові мігранти заплатили в Польщі податків на суму 5 мільярдів злотих, що в доларовому еквіваленті становить близько 1,39 мільярди.

Польща роботаЯк показало дослідження, українці заробляють у Польщі близько 2 100 злотих або 15 тисяч гривень (близько 580 доларів), повідомляє Наша Польща з посиланням на Всеукраїнську Асоціацію компаній з міжнародного працевлаштування.

Робочий тиждень українці у Польщі триває 54 години. Серед наших співвітчизників там 57,9 відсотків робітників-чоловіків, при цьому їх середній вік становить 33 роки. Зазвичай українці виконують просту фізичну роботу, що не вимагає кваліфікації (70,7 відсотків).

Найчастіше “заробітчан” беруть на роботу в домашні господарства (37,6 відсотків), для виконання будівельних і ремонтних робіт (23,6 відсотків), в аграрний сектор (19,3 відсотків). Кожен п’ятий українець у сусідній країні працює в сільському господарстві. Як правило, це робота в невеликих фермерських господарствах, найчастіше пов’язана зі збиранням ягід і фруктів.

Також опитування показало, що в середньому українці приїжджають на роботу в Польщу до дев’яти разів поспіль й працюють близько півроку. Слід зазначити, що більша частина українців, які приїжджають до Польщі на заробітки, – це люди з вищою або середньою освітою, яким доводиться виконувати роботу нижче від своєї кваліфікації.

Втім, заробітна плата українців, які знайшли сезонну роботу в Польщі, залишається практично незмінною з 2012 року. Тим часом на низьку заробітну плату скаржаться 70 відсотків поляків.

 

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*